Багато хто не знає, чи шкодить куріння екології, і вважають сигарети небезпечними лише для активних і пасивних курців.

Однак ця звичка шкодить ще й природі. Щорічно в атмосферу потрапляють тисячі тонн хімічних речовин, які містяться в сигаретному димі. Водойми і грунт засмічують мільйони тонн недопалків. За статистикою майже три чверті курців кидають недопалки не в сміттєві корзини, а на землю.

Куріння впливає на ліси, водойми і грунт. Трохи пізніше ми розглянемо, чому виробництво і вживання сигарет поступово губить планету.

Шкоду куріння навколишньому середовищу зменшують електронні сигарети. Вони містять в сотні разів менше хімічних речовин, завдяки чому вейпи не забруднюють атмосферу.

В Україні одноразові електронні сигарети Maskking High GT, Maskking 2.0, Maskking Pro і Maskking Zero за вигідними цінами продаються на нашому сайті. 

Як куріння прискорює зникнення лісів

У лісах куріння завдає шкоди навколишньому середовищу відразу двома шляхами: воно прискорює вирубку дерев і збільшує ризик пожеж.

Почнемо з вирубки лісів.

Одне дерево переробляють, щоб випустити приблизно 15 пачок сигарет. Щорічно тютюнові компанії виробляють більше сотні мільярдів сигарет, через що планета позбавляється до 600 мільйонів дерев.

Не всі лісові угіддя перетворюються в тютюнові вироби. Багато тропічних лісів знищують, щоб облаштувати на їх місці плантації тютюну. Яскравий приклад - Танзанія. З початку XXI століття площа лісів в цій країні зменшилася на 9,5% через видобуток деревного вугілля, яке використовують в промисловості і в сільському господарстві. В тому числі, в сушці листя тютюну.

Щоб зрозуміти, чи шкодить куріння екології, досить поглянути на лякаючі цифри статистики: 50 000 км² лісових угідь щорічно зникає через виробництва тютюнової продукції. Це більше території Данії або Швейцарії.

Ще 10 000 км² лісу знищують пожежі.

Майже 90% лісових пожеж спалахують через людей, які залишили непогашене багаття або кинули недопалок на землю.

Сигарети тліють приблизно півгодини. Якщо недопалок потрапляє на соснову дранку, він не згасає відразу і встигне створити осередок тління. Всього через годину на цьому місці може спалахнути пожежа.

Частіше за все шкода сигарет природі пов'язана з недопалками, від яких загоряється сухе листя, трава, гілки та стовбури дерев.

Як сигарети отруюють водойми

Тютюнова промисловість забруднює річки, озера і ґрунтові води ще при виробництві сигарет. 

Щоб захистити тютюн від борошнистої роси і інших хвороб, його обробляють:

  • гербіцидами,
  • пестицидами,
  • фунгіцидами.

Дощі змивають ці хімікати в водойми, і вода стає непридатною для поливу рослин і приготування їжі. Така вода може порушити роботу нирок.

Ще сильніше куріння впливає на екологію морів і річок через недопалки. На фільтрах сигарет осідають хімічні речовини:

  • свинець, 
  • стронцій, 
  • кадмій, 
  • ртуть,
  • миш'як.

Риби, дельфіни і черепахи нерідко ковтають недопалки і отруюються хімікатами, після чого їхня травна система перестає нормально працювати. Багато тварин гинуть через непрохідності кишечника.

Як сигарети забруднюють грунт

При виробництві сигаретних фільтрів часто використовують ацетат целюлози, який розкладається за п'ять років або довше. З недопалків в землю проникає миш'як і ртуть, чому швидкість розвитку рослин сповільнюється на 10%, і вони виростають на 13% менше звичайного.

Чи шкідливо куріння для довкілля?

Безумовно. Сигарети руйнують екологію через недопалки і вирубку лісу.

Щоб зменшити шкоду для природи, рекомендується використовувати вейпи. Купуйте одноразові електронні сигарети Maskking в Україні на нашому сайті.